fbpx

Rehabilitacja wesoła, stara miłosna | DoktorA

W ramach rehabilitacji  oferujemy konsultacje z naszymi specjalistami oraz pełną gamę usług rehabilitacyjnych dla pacjentów skarżących się na schorzenia ortopedyczne i neurologiczne.

Zajmujemy się rehabilitacją pourazową, schorzeniami zwyrodnieniowymi stawów kończyn i kręgosłupa, usprawnianiem po unieruchomieniach kończyn i zabiegach artroskopowych stawów, leczeniem zespołów bólowych kręgosłupa, rehabilitacją neurologiczną po udarach mózgu, rehabilitacją i przygotowywaniem sportowców do powrotu do pełnej sprawności po kontuzji, usprawnianiem w schorzeniach ortopedycznych i neurologicznych.

REHABILITACJA WESOŁA

rehabilitacja

 

Osteopatia jest metodą, w której badanie manualne wykorzystywane jest do stawiania diagnozy i leczenia chorych. Traktuje ona ciało ludzkie jako całość zarówno w aspekcie strukturalnym jak i funkcjonalnym, zakłada ona, że organizm ludzki posiada zdolności do autoregulacji i przywracania homeostazy. Leczenie osteopatyczne jest więc ściśle powiązane z indukcją tychże mechanizmów. Jednak leczenie aby było skuteczne, osteopata najpierw szuka przyczyny danej dolegliwości i następnie leczy, lub jeśli przyczyna będzie wskazywała na problem natury internistycznej wysyła do lekarza innej specjalizacji. Podejście osteopaty, który patrzy na ciało jako na całość, oraz szuka przyczyny, sprawia, że osteopaci są najskuteczniejszą specjalizacją w branży medycznej która zajmuje się usuwaniem bólu. Efekty ich pracy są tak duże, że w krajach Europy zachodniej, dyplomowany osteopata (D.O.) jest uprawniony do przyjmowania i leczenia pacjentów, jako specjalista pierwszego kontaktu, wykonując wolny zawód, w ramach prywatnej praktyki (np. we Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii i innych).

 

Osteopatię mogą praktykować tylko lekarze i fizjoterapeuci, którzy ukończyli pięcioletnie studia podyplomowe z medycyny osteopatycznej, zdobywając wiedzę z zakresu anatomii prawidłowej, fizjologii, patofizjologii i diagnostyki narządu ruchu. W USA tytuł D.O. (Doktor Osteopatii) otrzymują wyłącznie lekarze medycyny. W Europie dyplom D.O. (Dyplom Osteopatii) uznawany przez Europejską Federację Osteopatii, otrzymują zarówno lekarze jak i fizjoterapeuci.

 

Osteopata w doktorA.
Serdecznie zapraszamy.

Jazda na nartach jest możliwa tylko w określonych porach roku, co niestety czyni ją dyscypliną dosyć niebezpieczną. Organizm nieprzygotowany do wysiłku, jest narażony na różnego rodzaju kontuzje, dlatego warto przygotować się na tego typu wyzwanie i zacząć trening już dziś.

 

 

Proponujemy zajęcia poprawiające stabilność, czucie głębokie stawu oraz ogólną wytrzymałość i wydolność organizmu, co przekłada się na zminimalizowanie ryzyka urazu.

Trening prowadzony pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty z użyciem metod rehabilitacji sportowej, Kinetic Control, oraz komputerowej diagnostyki i rehabilitacji systemem biofeedback.

Przed przystąpieniem do treningu badamy układ ruchu pod kątem zaburzeń funkcjonalnych, stabilności oraz wydolności mięśniowej. Ewentualne dysfunkcję rehabilitujemy w oparciu o system terapii manualnej stawów i tkanek miękkich oraz dostępnej aparatury do fizykoterapii. Następnie skupiamy się na poprawie wytrzymałości i odpowiednim balansie mięśniowym, by przygotować organizm na obciążenia. Ostatnim krokiem jest budowanie stabilizacji i odpowiedniego napięcia w pozycjach i specyficznych wzorcach ruchu wykorzystywanych w narciarstwie. Tak przygotowany organizm jest gotowy do obciążeń zaserwowanych podczas zimowego szaleństwa.

 

Dzięki treningowi osiągamy:

– wzrost siły i wytrzymałości mięśniowej,

– większa tolerancję na wysiłek,

– poprawa stabilności stawów,

– poprawa czucia głębokiego (ogromne znaczenie przy profilaktyce urazów)

– zwiększona tolerancja na przeciążenia,

– zmniejszenie ryzyka wystąpienia poważnych kontuzji,

– poprawa wzorca ruchu,

– wyrównanie dysbalansu mięśniowego (zaburzenia biomechaniki pracy mięśni)

 

Propozycje ćwiczeń:


  1. Ćwiczenia torowania nerwowo – mięśniowego metodą biofeedback. System komputerowy w połączeniu z platformą tensometryczną wykorzystujemy do interaktywnej pracy z pacjentem, gdzie trenujący na bieżąco dostaje informację zwrotną o nacisku i pożądanego kierunku ruchu, co ma przełożenie na efektywność treningu:

 

2. Budowanie stabilizacji kolan, nieoceniona w prewencji urazów:

Rehabilitacja Wesoła

 

 

3. Terapia manualna stawu biodrowego i kolana – indywidualne podejście do pacjenta umożliwia dostosowanie terapii do konkretnego problemu, również jeśli nie dotyczy on treningu przygotowawczego do narciarstwa:

Rehabilitacja Wesoła Rehabilitacja Wesoła

 

 

4. Stretching, oprócz siły mięśniowej również ważny jest zakres ruchu:

Rehabilitacja Wesoła

 

5.Ćwiczenia stabilizacji kolana z oporem, trening mięśni i więzadeł:

Rehabilitacja Wesoła

 

6.Ćwiczenie czucia głębokiego kolana oraz równowagi, tzw. propriocepcja odpowiada za informację zwrotną o ustawieniu kończyny bez kontroli ze strony wzroku, ma to ogromne przełożenie na częstotliwość urazów. W rehabilitacji sportowej kładzie się na to duży nacisk:

Rehabilitacja Wesoła

 

7.Terapia manualna kolana – diagnostyka i terapia. Wykorzystujemy w pracy systemy terapii Maitland, Mulligan, Ackermann, techniki tkanek miękkich, co przekłada się na skuteczność zabiegów i elastyczne podejście do problemu:

Rehabilitacja Wesoła

 

Serdecznie zapraszamy do przygotowania się do sezonu narciarskiego z doktorA!

Cryoshaping to najnowszy zabieg terapeutyczno-kosmetyczny opracowany z myślą o skutecznym zwalczaniu obydwu rodzajów cellulitu. Odpowiedni dobór zabiegów wraz z zastosowaniem innowacyjnych kosmetyków z gamy BEAUTY O’ZONE skutecznie likwiduje cellulit przy jednoczesnym dobroczynnym działaniu na cały organizm

Cryoshaping kompleksowe terapeutyczno – kosmetyczne działanie oczyszczające organizm z toksyn, wpływające na wzrost odporności, dające gładką, jędrną skórę i pozbawioną obrzęków smukłą sylwetkę.

Cele poszczególnych etapów zabiegu

 

Etap I – Nadmuch intensywnym strumieniem zimna (kriostymulacja)

 

Zastosowanie zimnego nadmuchu na powierzchnię skóry wywołuje kilka, bardzo korzystnych dla organizmu reakcji.

Układ krążenia

W pierwszej fazie chłodzenia powierzchni skóry następuje (zgodnie z prawem Dastre’a–Morata) skurcz naczyń powierzchownych oraz rozszerzenie dużych naczyń krwionośnych wewnątrz organizmu. Efektem tego jest wzmożony przepływ krwi i intensywne ukrwienie narządów wewnętrznych, co korzystnie wpływa na ich odżywienie, utlenowanie i usunięcie produktów przemiany materii.

Po kilku minutach chłodzenia skóry za pomocą Cryo-T Coolera lub Cryo-T Elephanta, dochodzi do kriostymulacji, której reakcją jest tzw. fala Lewisa (bardzo szybkie naprzemienne skurcze i rozkurcze powierzchownych naczyń krwionośnych). W efekcie dochodzi do niemalże czterokrotnego wzrostu przepływu krwi w naczyniach podskórnych, intensywnego przekrwienia i lokalnego wzrostu temperatury tkanki w miejscu aplikacji zimna. Na tym etapie pacjentka powinna odczuwać bardzo przyjemne rozgrzanie, rozluźnienie i relaks.

Układ nerwowy

Kriostymulacja to zabieg o bardzo silnym działaniu przeciwbólowym. Wpływa na to kilka mechanizmów. Jednym z nich jest reakcja organizmu na bodziec zimna, polegający na wydzieleniu się hormonów z grupy opiatów, tzw. endorfin, potocznie nazywanych „hormonem szczęścia”. Są one odpowiedzialne za zmniejszenie objawów bólowych i odczucie błogostanu psychicznego.

Inny mechanizm działania przeciwbólowego wyjaśnia teoria „bramki bólowej” Wall’a i Melzack’a. Teoria ta tłumaczy hamujący wpływ bodźców odbieranych przez receptory skórne na odczuwanie bólu. Stymulacja nerwów czuciowych w miejscu bólu, ogranicza ilość bodźców bólowych docierających do świadomości i osłabia dolegliwości bólowe, ponieważ nerwy czuciowe są grubsze i przewodzą sygnały szybciej niż nerwy bólowe. Na poziomie rdzenia kręgowego dochodzi do „blokowania” bodźców bólowych. Mózg, odbierając bodźce czuciowe, nie nadąża z przetwarzaniem bodźców bólowych.

Dla potrzeb zabiegu Cryoshaping wykorzystujemy głównie reakcję ze strony układu krążenia a w szczególności intensywne przekrwienie powierzchni skóry, które skutecznie zwiększa wchłanianie do organizmu substancji aktywnych zawartych w kosmetykach gamy BEAUTY O’ZONE Balsam antycellulitowy.

 

Etap II – Aplikacja kosmetyków

 

W zabiegu Cryoshaping stosujemy specjalną linię kosmetyków opartą na bazie ozonowanej oliwy – seria BEAUTY O’ZONE. Gama BEAUTY O’ZONE to nowoczesne kosmetyki, w skład których wchodzą specjalnie dobrane substancje aktywne, skutecznie redukujące cellulit.

Gama BEAUTY O’ZONE obejmuje: balsam antycelluilitowy, serum po zabiegach laserowych, żel regenerująco–nawilżający, balsam po depilacji, oraz linię „Young”: krem przeciwtrądzikowy dla kobiet, krem przeciwtrądzikowy dla mężczyzn.

 

Etap III – Drenaż limfatyczny

 

Celem drenażu limfatycznego, po zastosowaniu preparatów i owinięciu ciała folią, jest: pobudzenie krążenia limfy, oczyszczenie organizmu z toksyn, lepsze odżywienie i dotlenienie tkanek, przyspieszenie procesów metabolicznych, rozbicie tkanki tłuszczowej, wzmocnienie tkanki łącznej, ujędrnienie skóry i jej regeneracja, oraz stymulacja przepływu krwi, co zwiększa efektywność rozprowadzenia w tkance miejsc problematycznych substancji aktywnych zastosowanych kosmetyków.

Aparat Boa Max 2 realizuje drenaż limfatyczny zgodnie z techniką Emila Voddera, wg której odpowiednio wykształceni masażyści wykonują manualny drenaż limfatyczny (MDL). Technika ta uwzględnia zarówno budowę anatomiczną jak i fizjologię układu chłonnego. Specyfika drenażu limfatycznego wg Voddera polega na wstępnym opracowaniu węzłów chłonnych i dużych naczyń limfatycznych, znajdujących się jak najbliżej ujść żylnych a w następnej kolejności mniejszych naczyń limfatycznych występujących w kończynach. Bardzo ważne jest przy tym zachowanie właściwego, wstępującego kierunku drenażu. Tak przeprowadzany zabieg jest najbardziej skuteczny a jednocześnie nie obciąża organizmu.

Przy wszystkich swoich zaletach kosmetycznych, drenaż limfatyczny jest też najlepszym sposobem na poprawienie odporności organizmu. Układ limfatyczny (w tym limfa) i jego prawidłowe funkcjonowanie warunkują sprawną pracę układu odpornościowego.

 

Etap IV – Końcowy – relaksujący

 

Celem ostatniego etapu jest wykonanie czynności pielęgnacyjno- relaksujących mających: oczyścić skórę z resztek preparatów za pomocą gazy lub łagodnego prysznica, przywrócić naturalny koloryt skóry (żel chodząco–regeneracyjny), uspokoić skórę po zabiegu (masaż relaksacyjny w trakcie nanoszenia żelu chodząco-regeneracyjnego).

Cryoshaping daje najlepsze efekty po wykonaniu serii 8 zabiegów w ciągu 1 miesiąca, 2 razy w tygodniu, w połączeniu z aktywnością fizyczną oraz dietą.

Fizjoterapia to terapia pacjentów po różnego rodzaju operacjach ortopedycznych i urazach, jak i pacjentów, którzy przygotowują się do zabiegu chirurgicznego. Wczesna rehabilitacja po zabiegach chirurgicznych zapobiega wystąpieniu trwałych przykurczy i zmian w tkankach, które mają wpływ na funkcjonowanie stawów i mięśni oraz na postawę ciała. Bardzo ważne są również ćwiczenia stabilizacji i czucia głębokiego zarówno przed jak i po zabiegach. Ćwiczenia stabilizacji trzymają mięśnie i stawy w odpowiedniej pozycji w trakcie ruchu, wpływają na odpowiednie napięcie danych mięśni i struktur potrzebnych do wykonania odpowiedniego ruchu, korygują wadliwe napięcie struktur kurczliwych.

Rehabilitacja:
• po zabiegach na stawie kolanowym: artroskopia, więzadła krzyżowe, łąkotki, endoprotezoplasyka
• po operacji kręgosłupa
• po złamaniach
• po zwichnięciach i skręceniach
• po zabiegach operacyjnych korekcyjnych
• po zdjęciu gipsu

Pracujemy najnowszymi metodami Mackenzie, Kinetic Control, PNF, Meyers, Kaltenborn, Mulligan.
Mamy do dyspozycji w przychodni najnowocześniejszy sprzęt rehabilitacyjny firmy Lojer, Nonius-Enraf, Redcord, TheraBand.

Co leczymy?

• Rwa kulszowa
• Rwa ramienna
• Dyskopatie
• Bóle promieniujące i opasujące
• Cierpięcia i mrowienia i inne ograniczenia czucia
• Bolesne ograniczenia ruchomości
• Miejscowe bóle kości krzyżowej i okolicy lędżwiowo-krzyżowej tzw „korzonki”,,„lumbago”
• Bóle napięciowe
• Zablokowania stawów międzywyrostkowych
• Bóle po zabiegach operacyjnych

 

CO ROBIMY W TRAKCIE ZABIEGU?

Na program terapii bólu kręgosłupa składa się szereg zabiegów optymalnie dobranych do pacjenta. Dzięki odpowiednio dobranym pozycjom ułożeniowym pacjenta i technikom, osiągamy zamierzony efekt zmniejszający napięcie tkanek przykręgosłupowych i zwiększający ruchomość kręgosłupa.W trakcie zabiegu może wystąpić również potrzeba „odblokowania”, czyli zmanipulowania odpowiednio dobraną techniką danego segmentu kręgosłupa. Są to techniki bezpieczne i bezbolesne. W trakcie zabiegu stosujemy różnego rodzaju rozciągania mięśni, powięzi i ćwiczenia ruchowe dobrane do występujących nieprawidłowości w postawie ciała. Ćwiczenia te mają na celu korygowanie wadliwego ustawienia części ciała jak i rozciągnięcia przykurczonych i nadmiernie napiętych mięśni. Analizując zdjęcie RTG, pozycję w trakcie bolesnych czynności i ruchów codziennego dnia, zwracamy pacjentowi uwagę na odpowiednie wykonywanie danych czynności.

Stosujemy dodatkowo:

• zabiegi fizykoterapii (ultradźwięki, krioterapię ,laser, prądy przeciwbólowe) stosujemy zabiegi igłoterapii,
• plastrowania kinesiotaping, które ma na celu pobudzenia mięśnie, korekcji mechanicznej ustawienia danego stawu, rozluźnienia powięzi.

• skoliozy
• plecy okrągłe, płaskie, wklęsło-wypukłe
• płaskostopie, stopa końsko-szpotawa, wydrążona
• kolana koślawe, szpotawe
• wady klatki piersiowej: „kurza”, „szewska”
• rehabilitacja po operacjach chirurgicznych

 

Zapraszamy najmłodszych pacjentów w wieku od 6 do 18 lat na terapię wad postawy. Diagnozujemy i prowadzimy fizjoterapię wg metody FITS, czyli Funkcjonalnej Indywidualnej Terapii Skolioz. Na pierwszej wizycie badamy dziecko i zapisujemy odpowiednie pomiary i parametry ciała. Dopasowujemy program terapii odpowiednio do wielkości wady i wieku dziecka.

 

Koncepcja indywidualnej terapii skolioz to ćwiczenia, które kształtują i korygują całe ciało, od stóp, przez kolana, obręcz miedniczną, kręgosłup,obręcz barkową. W terapii wykorzystujemy ćwiczenia przykurczonych struktur mięśniowo – powięziowych, stosujemy zabawy z terapii integracyjnej które urozmaicają rehabilitację oraz wpływają na stabilizację mięśniową i budowanie prawidłowych korekcyjnych wzorców postawy w pozycjach funkcjonalnych.

 

W indywidualnej terapii skolioz oraz wad postawy szczególną uwagę zwraca się na :

• Wskazanie prawidłowych wzorców korygujących skoliozę oraz zmiany w ułożeniu tułowia (asymetria ustawienia linii barków, łopatek, trójkątów talii i miednicy)
• Prawidłowe obciążenia stóp, które odpowiednio ustawiają miednicę i równo obciążają kończyny dolne
• Rozluźnienie i relaksację struktur przykurczonych w skrzywieniach
• Torowanie trójpłaszczyznowego toru oddechowego
• Wzmocnienie siły mięśniowej dna miednicy w celu poprawienia stabilizacji dolnego tułowia

 

Terapia FITS może być stosowana u dzieci ze skoliozą, wadliwym ustawieniem stóp, kolan, klatki piersiowej bądź u dzieci, które zgłaszają bóle układu mięśniowego. Terapią naszą służymy również dzieciom po operacjach chirurgicznych jako proces odbudowy funkcji mięśni i zwiększaniu zakresu ruchomości w codziennej aktywności dziecka.

Kontrola kinetyczna (Kinetic control) – to innowacyjna w skali kraju metoda kompleksowego podejścia do leczenia pacjentów cierpiących na przewlekły ból związany z dysfunkcją stawów przy współudziale lekarzy, fizjoterapeutów i rehabilitantów.

Metoda kontroli kinetycznej opiera się na zrozumieniu ruchu i jego funkcji, wyjaśnia wpływ niekontrolowanego ruchu na zwiększenie bólu czy dysfunkcję czynnościową.

Najnowsze doniesienia naukowe dowodzą, iż pacjenci narażeni na przewlekły ból wykorzystują zupełnie inne wzorce ruchowe niż osoby bez bólu. Taki system funkcjonowania narządu ruchu może niekorzystnie wpłynąć na sam rozwój, epizody bólu jak i strategie postępowania terapeutycznego, co w rezultacie wpływa na zwiększenie powtarzania się dysfunkcji ruchu i prowadzi do przewlekłych, uporczywych dolegliwości.

 

Kontrola kinetyczna wprowadza pojęcie dynamicznej diagnostyki stabilności i równowagi mięśniowej. Szczegółowo zostaje przedstawiony system ruchu jako źródło dysfunkcji i objawów z nim związanych. Metoda ta pokazuje kiedy reedukować kontrolę motoryczną, a kiedy wprowadzać terapię lub rehabilitację opartą na wzmacnianiu mięśni w odzyskaniu pełnej funkcji stabilności.

System kontroli kinetycznej pozwala rozpoznać, jak korygować patologiczne zmiany występujące w układzie ruchu, wyjaśnia dlaczego diagnoza dysfunkcji jest tak trudna, kiedy pacjent odczuwa ból i jak należy z nim postępować.

Proces terapeutyczny nie wymaga zaangażowania specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego. Do prowadzenia programu potrzebne będą podstawowe akcesoria, stanowiące wyposażenie przychodni rehabilitacyjnej, np. piłki gumowe, taśmy gumowe, ciężarki, materace, łóżka rehabilitacyjne, drabinki. W celu poprawienia efektów treningu w ramach programu kontroli kinetycznej, wskazane jest postępowanie dodatkowe – zastosowanie ultradźwięków, pola magnetycznego, energii lasera, krioterapii, czy impulsów elektrycznych.

 

Kontrola kinetyczna jest nowym sposobem podejścia do chorych z przewlekłym bólem związanym z dysfunkcją stawów takich jak m.in.: choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, stawów kolanowych.

Zgodnie z dostępnymi publikacjami pacjenci, którzy cierpią na bóle stawowe, przyjmują pozycje, które pogłębiają patologię będącą przyczyną powstawania pierwotnego bólu.

 

Kontrola kinetyczna sprowadza się do postawienia diagnozy, który staw jest odpowiedzialny za ból, w jaki sposób patologiczny ruch jest wykonywany. Następnie przy współudziale lekarzy, fizjoterapeutów i rehabilitantów pacjent kierowany jest na leczenie. Specjaliści razem z pacjentem ustalają sposób postępowania z patologią bólu stawu, a leczenie odbywa się dwojako, z zastosowaniem:

– kinezyterapii – leczenia ruchem wykorzystujące urządzenia takie jak: bieżnie, cykloergometry itp.

– fizykoterapii – leczenia wykorzystującego bodźce fizykalne: np. prąd elektryczny, pole magnetyczne, ultradźwięki, światło, ciepło, zimno, wodę w postaci natrysków.

 

Ważne jest kompleksowe podejście do leczenia i zastosowanie obydwu form stymulacji według zaplanowanego z góry i systematycznie stosowanego harmonogramu, a także wspólne podejście do leczenia tej patologii przy współudziale: lekarzy, fizjoterapeutów, rehabilitantów.

Niezbędną formą jaką oferuje nasz poradnia jest masaż, który działa na cały organizm, powodując odprężenie i zmniejsza napięcie psychiczne, zwiększa odporność organizmu na niesprzyjające czynniki środowiska zewnętrznego, formuje pracę gruczołów wydzielania wewnętrznego, podnosi aktywność do podejmowania wysiłków fizycznych i umysłowych. W zależności od problemu staramy się dopasować z pacjentem odpowiedni rodzaj masażu:

 

• masaż powięziowy i sportowy w połączeniu z terapią manualną
Jest najczęsciej wykonywanym masażem w naszych gabinetach.To najbardziej skuteczny sposób zmniejszenia bólu i rozluźnienia struktur mięśniowo-powieziowych w bólach kręgosłupowych, rwie kulszowej, lumbago, bólach napięciowych.

Zabieg polega na zastosowaniu sekwencji technik na mięśniach i powięziach, które zmniejszają napięcie, powodują lepsze ukrwienie danego obszaru ciała, poprzez co zmniejszają ból pochodzący z tego rejonu. W zależności od stanu tkanki, jej napięcia, grubości, masaż ten jest odpowiednio odczuwalny, w sytuacji dużego napięcia może być bolesny. W masażu powięziowym stosujemy podstawowe techniki terapii manualnej na stawach i mięśniach, by dążyć do zwiększania ruchomości i rozluźnienia danego rejonu ciała. Często występuje potrzeba zastosowania masażu sportowego na danych grupach mięśniowych celem zwiększenia siły mięśniowej i zwiększenia ukrwienia i odżywienia mięśni. Najczęściej jest on stosowany u sportowców i pacjentów po dłuższym czasie od zabiegu operacyjnego.

 

• masaż leczniczy
Masaż leczniczy to zabieg wykonywany przy pomocy olejku do masażu. To typowo rozluźniający, bezbolesny zabieg, służący relaksacji. Stosowane są tu techniki typowe dla masażu klasycznego. Zabieg ma również walory lecznicze, gdyż działając na autonomiczny układ nerwowy rozluźnia tkanki, mięśnie, powięzi.

 

• masaż limfatyczny
Masaż limfatyczny to masaż stosowany w obrzękach limfatycznych kończyn górnych i dolnych. Najczęściej stosowany u kobiet po mastektomii oraz u pacjentów z obrzękami pooperacyjnymi.

 

• masaż pneumatyczny, limfatyczny, pulsacyjny, klasyczny i rewersyjny – z wykorzystaniem BOA Max
wyposażyliśmy naszą pracownię rehabilitacyjną w urządzenie BOA Max, które umożliwia wykonanie masażu pneumatycznego, limfatycznego, pulsacyjnego, klasycznego i rewersyjnego. Aparat ten zawiera specjalnie skonstruowane rękawy wypełniane powietrzem, w którym pod ciśnieniem powstają fale uciskowe pobudzające krążenie limfy. W czasie zabiegu delikatny bezpośredni nacisk wywierany jest na stawy skokowe, łydki, kolana, pośladki, aż do talii. Podczas zabiegu pacjent leży zrelaksowany nie odczuwając żadnego dyskomfortu czy bólu. Po zabiegu ciało jest odprężone i ożywione. Znikają obrzmienia i obrzęki nóg, ustępuje uczucie ociężałości.

Masaż ten polecany jest osobom:
• u których występują obrzęki i ociężałość nóg,
• z problemami krążenia,
• mającym żylaki(laserowy zabieg leczenia żylaków),
• w przypadku zaawansowanego cellulitu,
• w celu wyszczuplenia nóg, bioder, pośladków,
• intensywnie ćwiczącym (siłownia, krótkotrwałe duże wysiłki),
• wykonującym pracę wymagającą długotrwałego stania lub siedzenia.

 

rehabilitacja-wesoła

 

 

 

 

 

 

 

 

Kompleksowa rehabilitacja kardiologiczna (KRK) obejmuje opiekę medyczną, zalecany i odpowiednio dobrany wysiłek fizyczny, edukację i doradztwo w celu modyfikacji czynników zagrożenia. Zadaniem KRK jest ograniczenie fizycznych i psychologicznych skutków choroby serca, kontrolowanie objawów choroby serca, stabilizacja lub odwrócenie procesu miażdżycowego oraz umocnienie psychologicznego i zawodowego statusu chorych.

 

W oparciu o aktualną wiedzę i liczne doświadczenia można wyszczególnić te sytuacje kliniczne, w których rehabilitacja bez wątpienia przynosi określone korzyści.

 

Zajmujemy się doborem optymalnych programów rehabilitacji kardiologicznej w przypadku:

• choroby niedokrwiennej serca
• stabilnej dławicy piersiowej
• stanu po zawale serca
• stanu po wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych;
• stanu po angioplastyce wieńcowej.
• wrodzonych i nabytych wad serca;
• stanu po transplantacji serca;
• przewlekłej niewydolności krążenia;
• stanu po wszczepieniu rozrusznika serca;
• stanu po leczeniu inwazyjnym aorty i naczyń obwodowych.

 

Celem rehabilitacji kardiologicznej jest:

• skrócenie czasu leczenia po ostrych stanach kardiologicznych
• poprawa wydolności fizycznej
• umożliwienie powrotu do zdrowia, samodzielnego funkcjonowania i aktywności zawodowej
• modyfikacja czynników ryzyka
• zmniejszenie wtórnej zapadalności i śmiertelności z powodu chorób układu krążenia
• poprawa jakości życia i zwiększenie komfortu psychofizycznego.

Co robimy?

– rehabilitację ambulatoryjną po udarach
– w chorobie Parkinsona
– stwardnieniu rozsianym
– niedowładach spastycznych i wiotkich innego pochodzenia

Pracujemy metodą PNF i w oparciu o nowoczesny sprzęt m.in. motomed viva

Oferujemy Państwu zabiegi fizykoterapii:

• Laser
• Krioterapia
• Ultradźwięki
• Magnetronik/Alfatron
• Prądy: jonoforeza, galwanizacja, prądy DD, interferencyjne, Kotza, elektrostymulacja, TENS, Trauberta

Zabiegi fizykoterapii można stosować jako podstawową formę leczenia lub jako leczenie uzupełniające. Stosuję się ją również jako działanie przygotowujące do innych metod rehabilitacji jak osteopatia, terapia manualna, masaż.

Fizykoterapia może być łączona z farmakoterapią, może być również stosowana w przypadku gdy zawiodły inne formy leczenia bądź nie można przyjmować leków doustnych podrażniających błonę śluzową żołądka. Zabiegi fizykoterapii nie posiadają skutków ubocznych, likwidują zapalenie, ból, obrzęki. Mają zastosowanie w chorobach narządu ruchu, chirurgicznych, reumatologicznych, dermatologicznych, stomatologicznych i innych.

treść w opracowaniu

Dolegliwości bólowe kręgosłupa dotyczą osób w różnym wieku. Doskonałym sposobem profilaktyki i ich leczenia są ćwiczenia. Zapraszamy na zajęcia ZDROWY KRĘGOSŁUP, które w ciekawy i różnorodny sposób leczą nie tylko kręgosłup i plecy, ale jednocześnie poprawiają kondycję całego ciała. To bezpieczne zajęcia, które łączą w sobie elementy  JOGI, PILATESU i TBC.  Zajęcia prowadzone są w małych, max. 4-osobowych grupach, co daje kameralny klimat, a terapeucie pozwala na indywidualne podejście do pacjentów. 

Wady postawy stanowią coraz poważniejszy problem dzieci w wieku szkolnym i nie chodzi tylko o nienaturalne skrzywienie kręgosłupa. Chore biodra, kolana lub stawy to wady, które w przyszłości mogą być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych oraz spadku ogólnej sprawności i wydolności.

Zapraszamy na profilaktyczne ćwiczenia korekcyjne urozmaicone ćwiczeniami koordynacyjnymi i wzmacniającymi. Dzięki naszym zajęciom dzieci nabędą umiejętność samodzielnego korygowania własnej sylwetki. Wzmocnią wszelkie grupy mięśniowe, które odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej postawy ciała, przez co poprawi się ich sylwetka i wypracują w sobie nawyki niezbędne do utrzymania zdrowego kręgosłupa.

Zajęcia prowadzone są w małych, 4-osobowych grupach, co pozwala terapeucie na indywidualne podejście do każdego dziecka. 

Ustawienia

Czcionka
Kontrast