Włókniaki – specyfika i leczenie

  Włókniakami określamy łagodne guzy nowotworowe powstałe z tkanki łącznej włóknistej. Zazwyczaj nie stanowią one żadnego zagrożenia dla zdrowia, będąc defektami natury estetycznej, a te – szczególnie w okresie letnim – nie są mile widziane.

więcej

Kłykciny kończyste – czym są i jak je leczyć?

  Według Światowej Organizacji Zdrowia wirus HPV jest najczęstszym zakażeniem przenoszonym drogą płciową. Przyczynia się on do rozwoju wielu groźnych infekcji stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia chorego. Jednym z najmniej przyjemnych tego typu schorzeń są kłykciny kończyste.

więcej

Rogowacenie słoneczne – charakterystyka i leczenie

  Słońce to źródło witaminy D, antydepresant i ukojenie w trakcie leczenia wielu chorób. Jednak mimo dobroczynnych aspektów wynikających z zażywania kąpieli słonecznych – tak jak w przypadku każdego innego środka medycznego – należy z nim uważać. Łatwo bowiem o przedawkowanie.

więcej

Kriochirurgiczne usuwanie brodawek

  O brodawkach pisaliśmy już przy okazji jednego z artykułów na temat zmian w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Dziś opowiemy o bardzo skutecznym sposobie eliminacji tego problemu – kriochirurgii, czyli inaczej wymrażaniu.

więcej

Obrzęki kończyn dolnych u chorych otyłych

Jednym z najczęstszych powikłań otyłości są obrzęki kończyn dolnych. Ich leczenie jest wielokierunkowe, wymaga dużej staranności i zaangażowania, ale wyniki mogą być zaskakująco korzystne. Zaniechanie postępowania diagnostycznego oraz terapeutycznego może prowadzić do trwałego kalectwa i ograniczenia możliwości poruszania się. 

więcej