Na czym polega próba wysiłkowa?

  Próba wysiłkowa (EKG wysiłkowe) jest nieinwazyjnym badaniem, którego cel stanowi ocena wydolności fizycznej organizmu. Analiza pracy serca, przepływu krwi i zapotrzebowania na tlen w obliczu wzmożonej aktywności fizycznej jest niezwykle pomocna przy postawieniu trafnej diagnozy.

więcej

Echo serca

Echo serca (inaczej echokardiografia) jest nieinwazyjnym badaniem, które dzięki wykorzystaniu echa ultradźwięków umożliwia ocenę pracy i struktur anatomicznych mięśnia sercowego. Metoda ta pozwala na skuteczne zdiagnozowanie i monitorowanie przebiegu wielu niebezpiecznych chorób.   Znaczenie Wspomniane dolegliwości mogą mieć zarówno charakter wrodzony, jak i nabyty. Zaliczamy do nich, m.in. niewydolność i szmery sercowe, nowotwory, skrzepliny, arytmie […]

więcej

Szanowni Pacjenci,  informujemy, że nastąpiła zmiana godzin pracy punktu pobrań. Na pobrania krwi zapraszamy: od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-10.30, w soboty, w godzinach 9.00-11.00.  

więcej

Lekarz rodzinny w soboty

Szanowni Pacjenci, w związku z sezonem infekcyjnym skutkującym zwiększoną zachorowalnością na infekcje bakteryjne i wirusowe od 6 października umożliwimy korzystanie z prywatnych konsultacji lekarza medycyny rodzinnej również w soboty. W najbliższą sobotę zapraszamy zarówno dzieci, jak i dorosłych do lek. Anny Świętochowskiej w godz. 10.00-14.00.

więcej

O chorobie Hashimoto

  Choroba Hashimoto (od nazwiska japońskiego chirurga – Hakaru Hashimoto) jest problemem natury autoimmunologicznej, przejawiającym się atakowaniem tarczycy przez komórki odpornościowe (głównie limfocyty T). Skutkiem takiego stanu rzeczy jest przewlekły i niebezpieczny stan zapalny.

więcej