X międzynarodowy Kongres PTChN

W dniach 14-16.06.2018 r. odbywa się w Warszawie najważniejsze w roku spotkanie naukowe specjalistów zajmujących się zabiegowym leczeniem chorób naczyń – X Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

więcej

Zmiany w obrębie skóry i tkanki podskórnej. Kaszak, tłuszczak, włókniak

  Pamiętajmy, że nie należy lekceważyć żadnych zmian w obrębie skóry czy tkanki podskórnej. Nie chodzi tu jedynie o walory estetyczne, ale i o nasze zdrowie. Nawet niewinnie wyglądające guzki czy zgrubienia mogą być bowiem źródłem poważnych konsekwencji. W dzisiejszym artykule przedstawimy krótko najczęściej spotykane zmiany.

więcej

Profilaktyka żylaków kończyn dolnych

  W poprzednim artykule przedstawiliśmy oferowane przez nasze Centrum Medyczne metody walki z problemem żylaków kończyn dolnych. Jak jednak wiadomo – lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego dziś kilka słów o profilaktyce.

więcej

Metody leczenia żylaków kończyn dolnych

  Żylaki kończyn dolnych są bardzo uciążliwą dolegliwością, której źródło stanowią zazwyczaj zaburzenia układu krążenia. Problemu nie należy lekceważyć, ponieważ oprócz uwidocznienia żył, uczucia ciężkości, bólu i opuchlizny – może doprowadzić on do niebezpiecznych dla zdrowia: zakrzepicy, zespołu pozakrzepowego czy owrzodzenia żylnego. Na szczęście są sposoby na podjęcie skutecznej walki z żylakami.

więcej

Nowy lekarz w doktorA

Szanowni Pacjenci, z przyjemnością informujemy, że do naszego zespołu dołączył lek. Jarosław Kalbarczyk, Specjalista Medycyny Rodzinnej. Dr Kalbarczyk będzie przyjmował codziennie w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej oraz w godzinach wieczornych w ramach prywatnej opieki medycznej.

więcej