fbpx

Laserowe Operacje Żylaków

Jeśli została u Państwa stwierdzona obecność żylaków lub inne objawy przewlekłej choroby żylnej kończyn dolnych, niekoniecznie musi oznaczać to, że będą Państwo musieli poddać się złożonej operacji chirurgicznej polegającej na usuwaniu nieprawidłowo działających żył.

 

naczympolega-laserowaoperacja-zylakowlaserowe-operacje-przebiegOpierając się na światowych i ogólnopolskich wytycznych dotyczących sposobu leczenia żylaków, wiemy, że najkorzystniej usuwać objawy choroby żylakowej stosując metody małoinwazyjne, z których jedną z najłagodniejszych dla pacjenta oraz najskuteczniejszą, jest metoda laserowego operowania żylaków. Szczególne korzyści uzyskuje się stosując najnowsze technologie laserowe, wykorzystujące lasery o dużej długości fali oraz światłowody nowej generacji. Taki rodzaj zabiegów proponujemy Państwu w Centrum Medycznym doktorA.

Stosując nowoczesne technologie laserowe, zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, z uniknięciem interwencji anestezjologa i brakiem możliwości wystąpienia istotnych komplikacji związanych ze znieczuleniem. Jednocześnie laserowa operacja żylaków w innowacyjnej modyfikacji nie wiąże się z koniecznością znoszenia istotnego bólu w czasie zabiegu zamykania żył oraz po nim.

przygotowania-do-operacjisala-operacyjna-leczeniezylakowLaserowe usuwanie żylaków polega na zamknięciu światła jednej z głównych żył układu powierzchownego kończyny dolnej za pomocą energii wydzielanej przez światłowód laserowy. Energia ta, głównie w postaci wysokiej temperatury, przekazywana jest do krwi i ściany żyły zmienionej żylakowato i nie działającej prawidłowo.Dzięki oddziaływaniu energii laserowej struktura ściany naczynia ulega takim przemianom, że żyła nieodwracalnie kurczy się, a następnie włóknieje. Po kilku lub kilkunastu tygodniach można ją odnaleźć podczas badania USG w tkance podskórnej jako delikatne pasmo tkanki włóknistej. W wyniku zabiegu, zmieniona żylakowato, niesprawnie działająca i szkodliwa dla przepływu krwi w kończynie, żyła zostaje trwale zamknięta. Inne naczynia układu powierzchownego i głębokiego przejmują jej funkcję w całości, a nieprawidłowe warunki transportu krwi zostają zlikwidowane. Stanowi to podstawę do pozbawienia pacjenta objawów choroby żylakowej. W zależności od potrzeb, ocenianych indywidualnie dla każdego pacjenta, korzystne mogą być dodatkowe zabiegi umożliwiające zlikwidowanie żylaków powstałych z żył dochodzących do zamkniętych głównych pni naczyniowych (żylaki bocznic) – tymi zabiegami mogą być skleroterapia lub miniflebektomia.

 

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Zapytaj
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...