Laserowe usuwanie żylaków Warszawa

Laserowe leczenie żylaków Warszawa

Laserowe leczenie żylaków w Centrum Medycznym doktorA to gwarancja najwyższej jakości usług medycznych, potwierdzona wieloletnim doświadczeniem i tysiącami zadowolonych pacjentów. Na czele zespołu chirurgów naczyniowych stoi dr n. med. Adam Zieliński, który ukończył z wyróżnieniem Akademię Medyczną w Warszawie i posiada specjalizacje zarówno z chirurgii ogólnej, jak i naczyniowej. 

Jego imponujący dorobek zawodowy obejmuje 12 lat pracy w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej oraz członkostwo w Radzie Naukowej Akademii Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej (ESVS Academy)4. Dr Zieliński jest autorem 26 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz 47 doniesień zjazdowych. Zabiegi laserowego usuwania żylaków wykonywane są przy użyciu najnowocześniejszego systemu ELVeS Painless, który gwarantuje minimalną inwazyjność i szybki powrót do zdrowia. Centrum wykorzystuje laser najnowszej generacji o długości fali 1470 nm, co zapewnia najwyższą skuteczność zabiegów i minimalizuje ryzyko powikłań.

Stosując nowoczesne technologie laserowe, zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, z uniknięciem interwencji anestezjologa i brakiem możliwości wystąpienia istotnych komplikacji związanych ze znieczuleniem. Jednocześnie laserowa operacja żylaków w innowacyjnej modyfikacji nie wiąże się z koniecznością znoszenia istotnego bólu w czasie zabiegu zamykania żył oraz po nim.

Na czym polega laserowe leczenie żylaków?

Laserowe usuwanie żylaków polega na zamknięciu światła jednej z głównych żył układu powierzchownego kończyny dolnej za pomocą energii wydzielanej przez światłowód laserowy. Energia ta, głównie w postaci wysokiej temperatury, przekazywana jest do krwi i ściany żyły zmienionej żylakowato i nie działającej prawidłowo.

Dzięki oddziaływaniu energii laserowej struktura ściany naczynia ulega takim przemianom, że żyła nieodwracalnie kurczy się, a następnie włóknieje. Po kilku lub kilkunastu tygodniach można ją odnaleźć podczas badania USG w tkance podskórnej jako delikatne pasmo tkanki włóknistej. W wyniku zabiegu, zmieniona żylakowato, niesprawnie działająca i szkodliwa dla przepływu krwi w kończynie, żyła zostaje trwale zamknięta. Inne naczynia układu powierzchownego i głębokiego przejmują jej funkcję w całości, a nieprawidłowe warunki transportu krwi zostają zlikwidowane. 

Stanowi to podstawę do pozbawienia pacjenta objawów choroby żylakowej. W zależności od potrzeb, ocenianych indywidualnie dla każdego pacjenta, korzystne mogą być dodatkowe zabiegi umożliwiające zlikwidowanie żylaków powstałych z żył dochodzących do zamkniętych głównych pni naczyniowych (żylaki bocznic) – tymi zabiegami mogą być skleroterapia lub miniflebektomia.

Jakie są wskazania do laserowej operacji żylaków?

Laserowe usuwanie żylaków to nowoczesna i małoinwazyjna metoda leczenia niewydolności żylnej. Zabieg wykonywany jest u pacjentów, u których występuje refluks w głównych pniach żylnych, szczególnie w żyle odpiszczelowej lub odstrzałowej. Kwalifikacja do zabiegu odbywa się na podstawie szczegółowego badania USG Doppler oraz konsultacji z chirurgiem naczyniowym.

Główne wskazania do zabiegu:

  • Niewydolność żyły odpiszczelowej i odstrzałowej
  • Przewlekła niewydolność żylna
  • Żylaki kończyn dolnych powodujące dolegliwości
  • Zmiany skórne pochodzenia żylnego
  • Owrzodzenia żylne

Sprawdź: Chirurg naczyniowy Warszawa

Jak wyglądają przygotowania do laserowego usuwania żylaków?

Przed zabiegiem laserowego usuwania żylaków konieczne jest wykonanie podstawowych badań diagnostycznych, w tym USG Doppler żył kończyn dolnych. Lekarz może zlecić dodatkowe badania laboratoryjne, takie jak morfologia krwi, parametry krzepnięcia czy poziom elektrolitów. 

Na 48 godzin przed zabiegiem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu, a w dniu zabiegu nie wolno pić kawy ani napojów energetycznych. W dniu zabiegu zaleca się przyjść w wygodnym, luźnym ubraniu i obuwiu na płaskim obcasie.

Gdzie wykonać laserowe usuwanie żylaków w Warszawie?

Laserowe usuwanie żylaków powinno być przeprowadzane wyłącznie w renomowanych placówkach medycznych, przez doświadczonych chirurgów naczyniowych. Centrum Medyczne DoktorA oferuje zabiegi w dwóch dogodnie zlokalizowanych placówkach w Warszawie. Pierwsza znajduje się na Targówku przy ul. Mokrej 39 (w pobliżu stacji metra Trocka), druga w Wesołej przy ul. Trakt Brzeski 57B. Obie placówki wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt i zatrudniają wysokiej klasy specjalistów.

Jakie są zalecenia, po usunięciu żylaków laserem?

Po zabiegu laserowego usuwania żylaków pacjent powinien odbyć 30-minutowy spacer, aby pobudzić krążenie. W pierwszych dniach po zabiegu należy nosić pończochę uciskową przez całą dobę, a przez kolejne 4 tygodnie w ciągu dnia. Należy unikać gorących kąpieli i intensywnego wysiłku fizycznego przez około 2 tygodnie. Zaleca się regularne spacery, ale bez nadmiernego obciążania operowanej kończyny. Do pracy można wrócić już po 2-3 dniach, o ile nie wymaga ona dużego wysiłku fizycznego.

Laserowe usuwanie żylaków Warszawa – umów konsultację w Centrum DoktorA

Nie zwlekaj z leczeniem żylaków – im wcześniej podejmiesz terapię, tym lepsze będą jej efekty. W Centrum Medycznym DoktorA zabiegi wykonuje między innymi doświadczony chirurg naczyniowy dr n. med. Adam Zieliński, który ukończył z wyróżnieniem warszawską Akademię Medyczną i posiada bogate doświadczenie w leczeniu chorób naczyń. Rejestracja jest prosta i szybka, a terminy wizyt dostosowane do potrzeb pacjentów. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy i ciesz się zdrowymi nogami bez żylaków.