fbpx

Leczenie Żylaków Warszawa, Laserowe Usuwanie Żylaków | Flebologia DoktorA

Leczenie żylaków

 

Leczenie żylaków Warszawa - Chirurg naczyniowy Andrzej ZielińskiOd początku działania Centrum Medycznego doktorA, w bardzo szerokim zakresie zajmujemy się leczeniem chorób z zakresu flebologii. Wieloletnie doświadczenie praktyczne w tej dziedzinie oraz wiedza naukowa zdobywana przez lata podczas współpracy z ośrodkami krajowymi i zagranicznymi, daje nam możliwości poradzenia sobie z licznymi problemami dotyczącymi chorób żył, z którymi zwracają się do nas pacjenci.

 

 

 

W zakresie naszych usług znajdują się:

 

Metody leczenia żylaków

Kiedy żylaki zaczynają psuć estetykę naszych nóg, oraz przysparzać nam bólu i dyskomfortu, powinniśmy jak najszybciej zasięgnąć porady specjalisty. Istnieje wiele skutecznych metod leczenia żylaków, które pomogą przywrócić zdrowie i piękno naszych kończyn. Przyjrzyjmy się więc najpopularniejszym metodom leczenia żylaków w Warszawie.

Ablacja termiczna

Jednym z najnowocześniejszych sposobów leczenia żylaków jest ablacja termiczna, wykorzystująca energię cieplną do skutecznego zamykania niewydolnych żył. Ta metoda mało inwazyjna i bezpieczna, umożliwia szybki powrót do codziennych czynności.

Ablacja laserowa polega na podgrzewaniu żył do tak wysokiej temperatury, że dochodzi do ich zamknięcia. Co ciekawe, metoda ta nie wymaga żadnych nacięć chirurgicznych, a cały proces kontrolowany jest za pomocą ultrasonografii.

Skleroterapia

Choć skleroterapia znana jest od dawna, to ciągłe udoskonalanie stosowanych w niej środków sprawia, że jest coraz skuteczniejsza i bezpieczniejsza. Metoda polega na podawaniu do żyły substancji chemicznej, która powoduje włóknienie żyły. W zależności od rozległości żylaków, zabieg może być powtarzany kilkukrotnie, a pacjent po zabiegu musi korzystać z pończoch uciskowych.

Klejenie żylaków

Zabieg klejenia żylaków brzmi może nieco dziwnie, ale jest to jedna z najnowszych i najbardziej skutecznych technik leczenia tej dolegliwości. Podobnie jak w ablacji, do naczynia wprowadza się cewnik, przez który podawany jest klej tkankowy. Metoda jest bezpieczna, skuteczna i pozwala na szybki powrót do pełnej aktywności.

Operacja Babcocka

Choć znana jest od ponad 100 lat, operacja Babcocka nadal jest stosowana w leczeniu żylaków. Jest to jedna z najbardziej inwazyjnych metod, ale pozwala na usunięcie nawet największych żylaków. Operacja polega na usuwaniu naczynia za pomocą specjalnej sondy, wprowadzonej do żyły przez nacięcia chirurgiczne.

Tylko specjalistyczne badania i diagnostyka pozwolą na wybór najodpowiedniejszej dla pacjenta metody leczenia żylaków w Warszawie. Żylaki nie są problemem tylko estetycznym, ale też i zdrowotnym, które nie powinien być ignorowany.

 

Laserowe zamykanie naczynek WarszawaLaserowe usuwanie żylaków WarszawaDysponujemy nowoczesnym zapleczem technologicznym oraz doskonałymi warunkami lokalowymi, stworzonymi specjalnie, aby w sposób ukierunkowany pomagać chorym, u których znajdujemy patologie układu żylnego. Każdy pacjent wymaga indywidualnego spojrzenia i właśnie w ten sposób odnosimy się do działań z zakresu flebologii. Dlatego dopasowujemy metodę leczenia do osoby chorego, a nie zakładamy, że taki, czy inny system terapeutyczny jest najlepszy dla każdego. Można powiedzieć, że skrajamy leczenie za miarę jednostkowego przypadku. 

 

 

Centrum flebologii w Warszawie - Przychodnia DoktorAKlinika flebologii w Warszawie - Przychodnia DoktorANieustannie doskonalimy zespół flebologii doktorA, dzielimy się również naszą wiedzą z innymi organizując kursy z zakresu leczenia chorób żył, czy prezentując własne doświadczenia na kongresach naukowych . Przez lata działalności w dziedzinie flebologii zaufało nam wielu pacjentów, jesteśmy gotowi pomagać kolejnym w powrocie do zdrowia ich żył.

 

Żylaki to problem, który dotyczy naprawdę dużej części społeczeństwa. Nieleczone mogą jednak prowadzić do poważnych reperkusji, dlatego pod żadnym pozorem nie wolno ich bagatelizować. W przypadku podejrzenia żylaków niezbędne jest jak najszybsze skontaktowanie się ze specjalistą. 

Czym są żylaki i skąd się biorą?

Żylaki to nic innego jak trwałe poszerzenie żyły, które sprawia, że staje się ona kręta i nieatrakcyjna pod kątem wizualnym. W większości przypadków żylaki pojawiają się na nogach, jednak mogą atakować także inne części ciała. Są one pierwszym symptomem poważnych chorób żylnych, dlatego leczenie żylaków Warszawa jest rekomendowane dla wszystkich osób, które zmagają się z tym problemem. Powstawaniu żylaków sprzyja przede wszystkim dźwiganie ciężarów oraz pracowanie w pozycji stojącej. Obciążenie nóg sprawia bowiem, że kondycja żył ulega pogorszeniu, w efekcie czego ryzyko pojawienia się żylaków bardzo mocno wzrasta. Zaobserwowano również, że większość osób chorujących na żylaki zmaga się z otyłością. Nadmiar kilogramów może więc zwiększać prawdopodobieństwo nabycia tej dolegliwości. 

Jak leczy się żylaki?

Leczenie żylaków Warszawa to proces, który powinien przebiegać wieloetapowo. Przy niezbyt zaawansowanych żylakach przeważnie stosuje się leczenie farmakologiczne. Wiele osób posiadających żylaki korzysta również z rajstop uciskowych, jednak przeważnie nie dają one zbyt dobrych efektów. Najlepszym sposobem na skuteczne pozbycie się żylaków jest poddanie się zabiegowi. Operacyjne leczenie żylaków polega na wprowadzeniu do żyły specjalnej metalowej sondy i wyciągnięciu z jej pomocą chorej żyły. W ostatnich latach medycyna rozwinęła się jednak na tyle mocno, że istnieją również inne, mniej inwazyjne sposoby leczenia. Jednym z nich są zabiegi laserowe, które są nie tylko szybkie, ale również bardzo skuteczne. Laserowe leczenie żylaków jest gwarancją zadowolenia, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na tę metodę. Sposób leczenia powinien być jednak zawsze wybierany przez doświadczonego specjalistę. 

Nasz zespół specjalistów przygotował dla Państwa ciekawe treści z tej dziedziny

 

 

 

 

 

Terapia przeciwobrzękowa

Terapia obrzękowa polega na zmniejszeniu oraz ustabilizowaniu obrzęków limfatycznych w organizmie. Centrum Medyczne doktorA prezentuje trzy zabiegi, które wspólnie tworzą autorski system kompleksowej terapii przeciwobrzękowej. Zobacz na filmie, jak to wygląda. Narratorem jest doświadczona fizjoterapeutka, mgr Małgorzata Wyszyńska z doktorA.

 

 

 

Laserowe operacje żylaków

Jeśli została u Państwa stwierdzona obecność żylaków lub inne objawy przewlekłej choroby żylnej kończyn dolnych, niekoniecznie musi oznaczać to, że będą Państwo musieli poddać się złożonej operacji chirurgicznej polegającej na usuwaniu nieprawidłowo działających żył.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z rejestracją
Centrum Medycznego doktorA pod nr tel. 22 205 08 01

Usuwanie żylaków Warszawa

Tagi: leczenie żylaków Warszawa, laserowe zamykanie naczynek Warszawa, usuwanie żylaków, zamykanie naczynek na nogach, usuwanie pajączków.

Nie da się ukryć, że żylaki to nie tylko problem estetyczny, ale również medyczny. Wiele osób ma z tego powodu kompleksy i wstydzi się pokazywać nogi. Na szczęście rozwój medycyny sprawił, że obecnie można skorzystać z laserowego usuwania żylaków.

 

Zabieg usuwania żylaków

U zdrowego człowieka krew powinna spływać do nóg, a później wracać do serca dzięki zastawkom oraz pompie mięśniowej. Krew zaczyna zalegać w żyłach kończyn dolnych, jeśli krążenie nie jest prawidłowe. To może skutkować ich uwidocznieniem oraz poszerzeniem i w ten sposób właśnie powstają żylaki, które są niezwykle uciążliwe. Laserowe usuwanie żylaków Warszawa polega na uszkodzeniu ścian żyły niewydolnej. To jest przyczyną jej obumarcia, a w efekcie również całkowitego zamknięcia. Warto wspomnieć, że nie ma to wpływu na krążenie, ponieważ krew i tak znajdzie inną drogę, która prowadzi już przez zdrowe kanały. Z kolei żyła niewydolna staje się całkowicie niewidoczna, ponieważ nie absorbuje już krwi. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w ten sam sposób można usunąć hemoroidy, czyli żylaki odbytu. Około 30 minut trwa zabieg ablacji laserowej, który przeprowadza się pod kontrolą aparatu USG. Lekarz musi nakłuć żyłę, która jest niewydolna i wprowadzić do niej cewnik, przez który światłowód będzie wprowadzany do kanalika.

 

Zalecenia po zabiegu

Należy pamiętać, że po zabiegu widoczny jest tylko ślad po nakłuciu, dlatego problem natury estetycznej znika całkowicie. Trzeba jednak ściśle przestrzegać zaleceń lekarza i nosić specjalny uciskowy opatrunek. Taki opatrunek można bez problemu kupić w dobrych sklepach medycznych. Laserowe usuwanie żylaków Warszawa może wymagać ogólnego znieczulenia, ale z reguły stosowane jest znieczulenie miejscowe, które cechuje się minimalnym ryzykiem powikłań. Dzięki temu bezpośrednio po zabiegu pacjent może wrócić do swojego domu, a już kolejnego dnia zacząć normalne aktywności. Jest to bardzo ważne, ponieważ spacery w umiarkowanym tempie są wskazane po ablacji laserowej. Na sam koniec wypada wspomnieć o tym, że aktywność fizyczna wspomaga proces obkurczania ścian żyły niewydolnej.

Ustawienia

Czcionka
Kontrast