fbpx

Warsztaty ESVS WAVES | Centrum Medyczne DoktorA

Warsztaty ESVS WAVES

Z radością informujemy, że w dniach: 11-12.04.2024 odbyła się pierwsza edycja kursu WAVES: Warsaw Academy of Venous Endolaser and Sclerotherapy, dedykowana lekarzom zajmującym się leczeniem chorób z zakresu flebologii, czyli chorób układu żylnego.

Głównymi organizatorami szkolenia byli: ESVS –  Europejskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej i Centrum Medyczne doktorA. W kursie WAVES uczestniczyli lekarze różnych miast Polski oraz większość osób z zagranicy (m.in.: Słowacji, Rumunii, Grecji, a nawet Arabii Saudyjskiej).

Dyrektorem, Szefem Komitetu Naukowego oraz pomysłodawcom projektu WAVES był dr Adam Zieliński, który kieruje zespołem chirurgicznym w doktorA. Do uczestnictwa w projekcie został zaproszony także dr Tomasz Pelak, który na co dzień pracuje w szpitalu MEDICUS w Lubinie, jednocześnie często angażując się w działalność ESVS. W komitecie naukowym kursu WAVES znaleźli się również doświadczeni lekarze, których na co dzień można spotkać w gabinetach Centrum Medycznego doktorA: dr Paweł Świercz oraz dr Szymon Lelas.

Kurs rozpoczął się naukową częścią teoretyczną, podczas której uczestnicy mogli wysłuchać wykładów o sposobach małoinwazyjnego leczenia chorób żył. W kolejnej jego części odbyły się zajęcia warsztatowe, kiedy to uczestnicy, pod fachowym okiem szkolących i przy pomocy fantomów i trenażerów, mogli przygotowywać się do wykonywania zabiegów.

Ostatnia część szkolenia odbyła się w nowo otwartej placówce Centrum Medycznego doktorA przy ul. Mokrej 39 w Warszawie. Uczestnicy byli podzieleni na 3 grupy, którym przewodniczyli dr Adam Zieliński, dr Paweł Świercz oraz dr Tomasz Pelak. W salach zabiegowych DoktorA kursanci mieli możliwość uczestniczyć w zabiegach zamykania żylaków z wykorzystaniem nowoczesnych metod.

Cały kurs przebiegał w bardzo ciepłej atmosferze, dającej wszystkim możliwość lepszego poznania się, wymiany doświadczeń, wiedzy oraz kontaktów.

Kurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, miejsca na nim zostały zarezerwowane w krótkim czasie po ich udostępnieniu, a uczestnicy wskazywali na jego bardzo wysoki poziom i wartość praktyczną.

Projekt WAVES odbył się przy współudziale firm, które na co dzień wspierają nas w pracy z pacjentami: AlfaSigma, Spotmed – Alpinion, SharPol – Biolitec, Medi, Kreussler. Wszystkim wspierającym i współorganizującym to wydarzenie serdecznie dziękujemy.

Do zobaczenia podczas kolejnych!

strona   strona

Ustawienia

Czcionka
Kontrast