fbpx

Metody leczenia żylaków kończyn dolnych | Centrum Medyczne DoktorA

Metody leczenia żylaków kończyn dolnych

 

Żylaki kończyn dolnych są bardzo uciążliwą dolegliwością, której źródło stanowią zazwyczaj zaburzenia układu krążenia. Problemu nie należy lekceważyć, ponieważ oprócz uwidocznienia żył, uczucia ciężkości, bólu i opuchlizny – może doprowadzić on do niebezpiecznych dla zdrowia: zakrzepicy, zespołu pozakrzepowego czy owrzodzenia żylnego. Na szczęście są sposoby na podjęcie skutecznej walki z żylakami.

 

Laserowe operacje żylaków

Jedną z wykorzystywanych w naszym Centrum metod jest operowanie laserowe. Ten oparty na najnowocześniejszych technologiach zabieg cechuje wysoki poziomem efektywności oraz niska inwazyjnością. Warto zwrócić uwagę, że jego wykonanie wymaga jedynie znieczulenia miejscowego.

Na czym to polega? Dzięki emitowanej przez światłowód laserowy energii – struktura ściany niesprawnej żyły ulega zmianom, które wywołują jej skurczenie, zwłóknienie i trwałe zamknięcie. Jej rolę przejmują wtedy inne naczynia.

 

Skleroterapia

Innym sposobem na rozwiązanie problemu żylaków stanowi skleroterapia. Jest to wewnątrznaczyniowa metoda, zmierzająca do zamknięcia światła zmienionej żyły za pomocą wprowadzonego – przez kilka wkłuć – leku. Zabieg charakteryzuje się niską inwazyjnością oraz skutecznością zarówno w przypadku drobnych defektów, jak i wyraźnych żylaków. Więcej o kwalifikacji, wskazaniach i przebiegu zabiegu TUTAJ.   

 

Miniflebektomia

Kolejną stosowaną przez naszych specjalistów metodą jest miniflebektomia, będąca mechanicznym usunięciem żylaków z warstwy podskórnej. Do tego celu wykonuje się drobne nacięcia bądź nakłucia, umożliwiające wyciągnięcie, zawiązanie i wycięcie nieestetycznych żył. Zabieg jest mało inwazyjny i zazwyczaj wymaga jedynie znieczulenia miejscowego. Prawidłowe gojenie ran wspomaga się poprzez użycie delikatnych szwów lub plastrów oraz wyrobów uciskowych do kompresjoterapii (np. pończoch).

 

Klejenie żylaków

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie kleju tkankowego, służącego do zamykania głównych pni żylnych. Do jego głównych zalet zaliczamy:

  • wysoką skuteczność przy małej liczbie komplikacji,
  • bardzo niską inwazyjność,
  • bak konieczności podawania znieczulenia i noszenia pończoch uciskowych.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na konsultację, na której – w oparciu o indywidualne podejście oraz nowoczesną wiedzę medyczną – dobierzemy dla Państwa optymalną terapię.

strona   strona

Ustawienia

Czcionka
Kontrast