fbpx

Limfografia barwnikowa

Obrzęki kończyn dolnych mogą być plagą dla wielu pacjentów, szczególnie, że często trudno znaleźć przyczynę ich występowania. Niełatwo też je leczyć, choć stosując właściwe postępowanie jest to możliwe i – co najważniejsze – może przynieść dobre efekty.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów dotkniętych obrzękami, zapraszamy Państwa na badanie obrazowe układu chłonnego (limfatycznego) – limfografię barwnikową.

Dzięki temu badaniu możemy m.in. ocenić strukturę i funkcję naczyń limfatycznych, zaplanować zindywidualizowaną terapię (w szczególności manualny lub pneumatyczny drenaż chłonny, a także ocenić postęp terapii. Niezwykle ważną cechą badania jest także wskazanie drogi doboru właściwego poziomu ucisku terapeutycznego wyrobów uciskowych, zarówno w początkowej fazie choroby (zmniejszanie obrzęku), jak i w okresie późniejszym (podtrzymanie braku obrzęku). Dodatkowo, u pacjentów z chorobą żylną kończyn dolnych (np. z żylakami), możemy ocenić ew. współistnienie patologii limfatycznej.

Limfografia barwnikowa jest badaniem minimalnie inwazyjnym – do skóry stopy, cienką jak włos igiełką, podaje się barwnik przechodzący do naczyń chłonnych, a następnie wychwytywany przez specjalną kamerę. Kończyny poddaje się kilkukrotnej ocenie w pewnych odstępach czasowych, a całkowity czas badania to kilkadziesiąt minut.
Limfografia barwnikowa jest wysoko specjalistycznym badaniem, dostępnym zaledwie w kilku miejscach w Polsce.

Jeśli puchną Ci nogi i nie wiesz jaka jest tego przyczyna oraz jak się z tym uporać, limfografia barwnikowa może wskazać odpowiedzi na te trudne pytania.
W celu umówienia terminu, prosimy o kontakt z rejestracją doktorA22 205 08 01.

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

* Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
Zostaw numer
oddzwonimy!
Zapytaj
Wyślij zapytanie
na interesujący Cię temat...