fbpx

Limfografia barwnikowa -

Limfografia barwnikowa

Obrzęki kończyn dolnych mogą być plagą dla wielu pacjentów, szczególnie, że często trudno znaleźć przyczynę ich występowania. Niełatwo też je leczyć, choć stosując właściwe postępowanie jest to możliwe i – co najważniejsze – może przynieść dobre efekty.

Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów dotkniętych obrzękami, zapraszamy Państwa na badanie obrazowe układu chłonnego (limfatycznego) – limfografię barwnikową.

Dzięki temu badaniu możemy m.in. ocenić strukturę i funkcję naczyń limfatycznych, zaplanować zindywidualizowaną terapię (w szczególności manualny lub pneumatyczny drenaż chłonny, a także ocenić postęp terapii. Niezwykle ważną cechą badania jest także wskazanie drogi doboru właściwego poziomu ucisku terapeutycznego wyrobów uciskowych, zarówno w początkowej fazie choroby (zmniejszanie obrzęku), jak i w okresie późniejszym (podtrzymanie braku obrzęku). Dodatkowo, u pacjentów z chorobą żylną kończyn dolnych (np. z żylakami), możemy ocenić ew. współistnienie patologii limfatycznej.

Limfografia barwnikowa jest badaniem minimalnie inwazyjnym – do skóry stopy, cienką jak włos igiełką, podaje się barwnik przechodzący do naczyń chłonnych, a następnie wychwytywany przez specjalną kamerę. Kończyny poddaje się kilkukrotnej ocenie w pewnych odstępach czasowych, a całkowity czas badania to kilkadziesiąt minut.
Limfografia barwnikowa jest wysoko specjalistycznym badaniem, dostępnym zaledwie w kilku miejscach w Polsce.

Jeśli puchną Ci nogi i nie wiesz jaka jest tego przyczyna oraz jak się z tym uporać, limfografia barwnikowa może wskazać odpowiedzi na te trudne pytania.
W celu umówienia terminu, prosimy o kontakt z rejestracją doktorA22 205 08 01.

Ustawienia

Czcionka
Kontrast