NIE DAJ SIĘ! BADAJ SIĘ!

Na raka piersi choruje wciąż zbyt wiele kobiet. Jeśli jednak choroba zostaje odpowiednio wcześnie wykryta, jest całkowicie uleczalna. Postęp medycyny, rozwój technologii, a także umiejętności lekarzy pozwalają na wykrycie choroby w bardzo wczesnym stadium, dlatego warto regularnie się badać i mieć zdrowie pod kontrolą.

SAMOBADANIE PIERSI

Ważne jest, aby kobiety jak najwcześniej wyrobiły w sobie nawyk samobadania piersi, które należy wykonać raz w miesiącu między 6. a 9. dniem cyklu zwracając uwagę czy nie ma w nich wyczuwalnych guzków.

USG PIERSI

Ultrasonografia jest nieinwazyjną, bezpieczną i skuteczną metodą diagnostyczną. USG piersi wykonuje się u młodszych kobiet, gdyż w ich sutkach przeważa tkanka gruczołowa. Pierwsze badanie USG piersi dobrze jest wykonać w wieku około 20 roku życia. 

MAMMOGRAFIA PIERSI

Z kolei u pań po ukończeniu 40. roku życia badaniem podstawowym staje się mammografia, gdyż w tym wieku tkanka gruczołowa zanika, a w jej miejsce pojawia się tkanka tłuszczowa, dzięki czemu na zdjęciu mammograficznym można łatwiej zauważyć wszystkie zmiany.

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. Przypominamy wszystkim Paniom o tym, że warto badać piersi w każdym wieku. 

W dniach 1-30 listopada wykonujemy USG piersi z 10% rabatem.

Zapraszamy.