fbpx

Zamykanie naczynek na nogach w Warszawie | DoktorA

Zamykanie naczynek na nogach

 

Laserowe zamykanie naczynek- pozbądź się pajączków z nóg w mgnieniu oka

Pajączki na nogach to jedna z najczęściej spotykanych, niechcianych przypadłości, z którą boryka się ogromna część z nas. Nic więc dziwnego, że usuwanie pajączków na nogach Warszawa to zabieg, który cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona pacjentów. Na czym polega? Czy istnieją przeciwwskazania do jego wykonania? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska.

Krótka charakterystyka zabiegu

Usuwanie pajączków na nogach Warszawa to innowacyjna metoda, dzięki której wykwalifikowani specjaliści zamykają rozszerzone naczynka krwionośne. Cały zabieg kosmetyczny polega na naświetlaniu naczynka promieniem lasera. Na czym oparta jest skuteczność jego działania? Silne promieniowanie laserowe generuje gwałtowny wzrost temperatury w naczyniach krwionośnych. Dzięki temu naczynka obkurczają się i w finalnym efekcie zamykają. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że jest to zmiana trwała. By móc osiągnąć najlepsze efekty, zabieg kosmetyczny powinien odbyć się trzykrotnie, w odstępie kilku miesięcy. 

Kwalifikacja do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek

Przed wykonaniem zabiegu laserowego zamykania naczynek, kosmetolog bądź lekarz dokonuje oceny naczyń, które są widoczne przez naskórek. W ramach tych czynności badana jest średnica, kolor, jak również liczba naczynek krwionośnych. Co więcej, jeśli borykamy się z trwałymi rumieniami na skórze nóg, również jest to wskazanie do skorzystania z zabiegu. Nie jest to zabieg dedykowany dla wszystkich osób. Zdecydowanie z jego wykonania powinny zrezygnować:

  • kobiety w ciąży, 
  • kobiety karmiące piersią,
  • osoby cierpiące na choroby nowotworowe,
  • osoby z chorobami pęcherzowymi skóry,
  • osoby z chorobą fotodermatozy.

Usuwanie pajączków na nogach to zabieg, dzięki któremu w kilka chwil będziemy mogli pozbyć się jedynych z największych kompleksów. Jeśli Twoim marzeniem są nogi o jednolitym, wyrównanym kolorycie, laserowe zamykanie naczynek to zabieg kosmetyczny dedykowany dla Ciebie. 

Rozszerzone naczynka na twarzy, które powodują rumień oraz pajączki można w łatwy i bezbolesny sposób usunąć. Laserowe zamykanie naczynek w Warszawie to zabieg, który przeprowadza lekarz medycyny estetycznej. Zabieg wykonuje się z użyciem promieni lasera, a jego cena mieści się w granicach 300 zł – 1500 zł w zależności od wielkości obszaru skóry, który ma być poddany zabiegowi.

Kiedy najlepiej wykonać zabieg? Przygotowanie

zamknięcie naczynek na nogach w przychodni w WarszawieNajlepszą porą na przeprowadzenie zabiegu laserowego zamykanie naczynek jest jesień oraz zima, kiedy jest najmniej słońca, ponieważ nadmierna ekspozycja na słońce po wykonaniu zabiegu laserem może przyczynić się do powstawania przebarwień i blizn. Dlatego też po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego, warto stosować także kremy z
wysokim filtrem UVA i UVB.

Na dwa tygodnie przed planowaną datą zabiegu należy zaprzestać stosowania leków, ziół fotouczulających, takich jak np. rumianek, dziurawiec, arnika górska, skrzyp polny oraz leków hormonalnych. W tym czasie nie wolno się również opalać zarówno na słońcu oraz w solarium.

Przebieg zabiegu laserowego zamykania naczynek

Przed zabiegiem lekarz medycyny estetycznej dokonuje oceny skóry i naczynek (przede wszystkim ich ilość oraz głębokość) i na tej podstawie dopasowuje laser do konkretnego pacjenta. Skórę, która będzie poddana zabiegowi oczyszcza się, złuszcza, a następnie za pośrednictwem specjalnej głowicy, która emituje światło określonej długości fali (laser) zamyka się naczynka. Laser pochłaniany jest przez hemoglobinę, co sprawia, że krew w naczynku ulega koagulacji na skutek działania wysokiej temperatury, co w efekcie prowadzi do zniszczenia naczynka.

Efekty oraz pielęgnacja skóry po zabiegu

Od razu po wykonaniu zabiegu skóra może być opuchnięta, zaczerwieniona, mogą pojawić się również pęcherze oraz małe strupki. Skutki zabiegu mogą utrzymywać się około 6 godzin. Przez około 7 dni po zabiegu nie wolno skóry przegrzewać, należy chronić ją przed słońcem, smarować środkiem przyspieszającym gojenie oraz kremem nawilżającym.

Pierwsze rezultaty zabiegu laserowego zamykania naczynek można zaobserwować już po kilku dniach, jednak najlepsze efekty uzyskamy po wykonaniu serii kilku zabiegów w odstępach 4 – tygodniowych. Po około 3 miesiącach od ostatniego zabiegu z serii możemy zobaczyć ostateczne rezultaty.

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego zamykania naczynek

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:
• padaczka,
• łuszczyca,
• bielactwo,
• zaburzenia układu krzepnięcia,
• cukrzyca,
• ciąża,
• okres karmienia piersią.

 

 

doktorA Warszawa | Zamykanie naczynek na nogach

Cera naczynkowa potrafi być uciążliwa dla jej posiadaczek. Pajączki, popękane naczynka, zaczerwienione policzki przy zmianie temperatury, wietrze, mrozie, upale, wysiłku a nawet po zjedzeniu ostrych potraw? Jeśli masz podobne objawy, bardzo prawdopodobne, że Ty także masz cerę naczynkową. Taka cera wymaga wyjątkowo starannej pielęgnacji, zarówno latem – ochrona przez promieniami słonecznymi oraz zimą – czynniki pogarszające stan skóry w okresie zimowym to mróz i wiatr. Cera naczynkowa jest wyjątkowo cienka i płytko unaczyniona. Naczynia krwionośne są jednak mało elastyczne, a to oznacza że walczysz z gwałtownym rumieńcem podczas każdej stresogennej sytuacji, gwałtowniejszych emocji, nagłych zmian warunków atmosferycznych a nawet przy spotkaniach z przyjaciółmi przy okazji zakrapianej alkoholem imprezy i przegryzanych kawałkach pizzy z pepperoni czy papryczkami jalapeno. Ponadto czas działa tylko na niekorzyść takich cer. Skóra zawiera coraz mniej kolagenu, co powoduje coraz mniejszą elastyczność naczynek i ich pękanie. Długotrwałe zaniedbania w pielęgnacji mogąładne nogi z zamkniętymi naczynkamidoprowadzić do bardzo trudnej w leczeniu i uciążliwej choroby dermatologicznej czyli trądziku różowatego. Należy zatem dbać o swoją kapryśną cerę naczynkową. W tym celu trzeba podjąć prewencyjne działania, mające na celu unikanie sytuacji powodujących pękanie naczynek. Dermatolodzy nakazują w miarę możliwości unikać: stresu, gwałtownych zmian warunków atmosferycznych, alkoholu, ostrych potraw, sauny, mycia twarzy gorącą wodą, gruboziarnistych peelingów twarzy, nadmiernej ekspozycji na promienie słonecznego, długotrwałego i dużego wysiłku, drażniących substancji kosmetycznych tj. wszelkich kwasów AHA i BHA, alkoholu etc. W kosmetologii coraz popularne stają się zabiegi kosmetyczne polegające na zamykaniu naczynek na nogach. Jak widzimy, bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery naczynkowej. Warto zastanowić się także nad korekcją naczynek w gabinecie kosmetycznym czy dermatologicznym. Pamiętaj jednak, że każdy taki zabieg wiąże się z ryzykiem skutków ubocznych, ponadto jest kosztowny. Sam zabieg nie zlikwiduje w całości problemu z naczynkami. Np. laserowe zamykanie naczynek na nogach trzeba powtarzać regularnie, średnio raz do roku. Jest to jednak aktualnie najskuteczniejsza metoda walki z płytko unaczynioną skórą.

 

 

Ustawienia

Czcionka
Kontrast