michalina_niejadki

 

W naszej Poradni Zaburzeń Karmienia skupiamy się na wyjaśnieniu rodzicom na czym polega problem z jedzeniem u ich dziecka oraz na przekazaniu praktycznych umiejętności, jak sobie z nim radzić. Uczymy, w jakim otoczeniu powinny odbywać się posiłki, jakie zachowania podczas jedzenia mogą być tolerowane, a jakie nie, pokazujemy, jak kształtować pozytywne zachowania u dziecka.

Celem wizyty jest nauka karmienia, która obejmuje zarówno dziecko, jak i rodzica. Zależy nam, aby podczas terapii rodzic nauczył się rozpoznawać stany głodu i sytości u swojego malucha, poznał zasady prawidłowego żywienia dzieci oraz nabył kompetencje, dzięki którym sytuacja karmienia przestanie być stresująca. Dziecko podczas terapii uczy się, że jedzenie jest potrzebą fizjologiczną, poznaje nowe smaki i konsystencje, stopniowo poszerza zakres tolerowanych przez siebie produktów i potraw.

Proces diagnostyczny zaburzeń karmienia u dzieci przeprowadza wspólnie dr Karolina Piwczyńska, gastroenterolog dziecięcy  i mgr Kamila Zych, psycholog kliniczny. Praca zespołowa pozwala na kompleksowe podejście do problemu oraz ustalenie wspólnego postępowania terapeutycznego czyli kształtowania pozytywnych zachowań u dziecka.

Zapraszamy na konsultacje żywieniowe, w piątki w godz. 15.30-19.00. Więcej informacji uzyskają Państwo w rejestracji doktorA oraz pod numerami tel. 22 205 08 01, 22 772 23 13.