fbpx

Klejenie Żylaków Warszawa | Centrum Medyczne DoktorA

Klejenie żylaków za pomocą kleju tkankowego

 

Klejenie żylaków WarszawaMałoinwazyjne metody leczenia żylaków
10 lutego 2016 r. minęły 4 lata od chwili, gdy podczas kongresu Amerykańskiego Forum Żylnego w Orlando zaprezentowano pierwsze naukowe doniesienie dotyczące zastosowania kleju tkankowego do zamykania głównych pni żylnych w leczeniu niewydolności żylnej i towarzyszących jej żylaków kończyn dolnych.

 

 

 

klejenie żylaków za pomocą kleju tkankowegoLeczenie żylaków Warszawa - klejenie żylaków metodą VenaSealPółtora roku później, w czasie konferencji w Bostonie miałem okazje osobiście rozmawiać z twórcami tej metody, poznać jej założenia i sposób wykonania. Po kilkuletniej obserwacji wyników możemy powiedzieć, że jest to jedna z opcji małoinwazyjnego postępowania, cechująca się dużą skutecznością i małą liczbą komplikacji. Potwierdzają to również opublikowane rok temu rezultaty dużego amerykańskiego badania, podczas którego porównywano skuteczność leczenia klejem z wynikami użycia fal radiowych, czyli od dawna stosowanej metody małoinwazyjnej. Praca ta wykazała podobną skuteczność tych zabiegów.

 

 

Jakie są specjalne zalety klejenia żylaków w stosunku do zabiegów laserowych czy z zastosowaniem fal radiowych lub pary wodnej?

 • Klejenie żył możemy wykonywać u pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą nosić pończoch uciskowych po zabiegu, gdyż w przypadku tego rodzaju postępowania nie jest to konieczne. Możemy więc wykonywać takie procedury przez cały rok.
 • Z uwagi na brak konieczności podawania znieczulenia do okolicy zamykanej żyły, jest to opcja dla chorych z możliwością uczulenia na jakiekolwiek substancje znieczulające (chociaż są to przypadki skrajnie rzadkie).

Metoda klejenia żylaków klejem tkankowym jest więc kolejnym orężem w rękach flebologii Centrum Medycznego doktorA i – obok innych metod małoinwazyjnych – stanowi dopełnienie oferty dla pacjentów z chorobami żył kończyn dolnych.
W celu dokładnego omówienia wskazań do zabiegu oraz sposobu przygotowania zapraszam do spotkania konsultacyjnego.

 

W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z rejestracją
Centrum Medycznego doktorA pod nr tel. 22 205 08 01

Klejenie żylaków Warszawa

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Zapytaj
  Wyślij zapytanie
  na interesujący Cię temat...