Kontakt z przychodnią
Rejestracja

photo-ze-strony-doktora-pl Rejestracja telefoniczna
22 205 08 01


Rejestracja internetowa

Przychodnia czynna

photo-ze-strony-doktora-plPon. - Pt.: 8.00 - 20.00
Sobota: 9.00 - 15.00
Niedziela: nieczynne

Twoje zdrowe nogi
Partnerzy
tu zdrowie tu zdrowie medforlife
Zapisz się na newsletter
Kalkulator rat - Mediraty
Projekt finansowany ze środków UE

Kolonoskopia w przychodni DoktorA w Warszawie

Kolonoskopia – to badanie endoskopowe dolnego odcinka przewodu pokarmowego, obejmujące badanie okrężnicy (wstępnicy, poprzecznicy, zstępnicy), esicy, odbytnicy i odbytu.

Pacjenci z chorobą okrężnicy

Kolonoskopia jest podstawowym obecnie badaniem okrężnicy, dzięki któremu można przede wszystkim rozpoznawać raka jelita grubego oraz – przez pobranie fragmentów guza do badania histopatologicznego – zaplanować leczenie tej patologii. Rak jelita grubego jest jednym z najczęściej występujących nowotworów złośliwych w  Polsce – zapadalność na tę chorobę jest bardzo duża i wynosi ok. nowych 50 przypadków na 100000 mieszkańców na rok.

Z zachorowalnością na raka jelita grubego jest bezpośrednio związana obecność polipów błony śluzowej. Ocenia się według badań autopsyjnych, że od połowy do 2/3 ludzi powyżej 65. roku życia ma polipy jelita grubego, a także, że nawet u 30% populacji osób po zaledwie 35 roku życia znajdowane są te patologiczne twory błony śluzowej jelita. Szacuje się, że w ciągu 10 lat, pacjent z obecnym polipem zachoruje na raka jelita grubego z 2,5% prawdopodobieństwem. Daje to ogromne liczby pacjentów, którzy powinni być poddawani badaniom kolonoskopowym. W tym celu uruchomiony został narodowy program profilaktyki chorób jelita grubego.

Choroba uchyłkowa

Kolejną patologią jelita grubego diagnozowaną za pomocą badań kolonoskopowych jest choroba uchyłkowa jelita grubego. Uchyłki występują u 30 do 50% osób po 50. roku życia, z czego 30% wymaga leczenia. Kolonoskopia jest też badaniem potrzebnym do potwierdzenia prawidłowości rozpoznania u pacjentów z chorobą hemoroidalną, która jest obecna u 50-60% osób dorosłych w Polsce.

Jak przygotować się do badania kolonoskopii?:

– z preparatem Fortrans

– z preparatem CitraFleets

– z preparatem Fleet Phospho-soda

– z preparatem Moviprep

– z preparatem Eziclen

Copyright © DoktorA
photo-ze-strony-doktora-pl
?