fbpx

Leczenie laserem żylaków. Systemem EVLA.

Laserowe Operacje Żylaków

Jeśli została u Państwa stwierdzona obecność żylaków lub inne objawy przewlekłej choroby żylnej kończyn dolnych, niekoniecznie musi oznaczać to, że będą Państwo musieli poddać się złożonej operacji chirurgicznej polegającej na usuwaniu nieprawidłowo działających żył.

 

naczympolega-laserowaoperacja-zylakowlaserowe-operacje-przebiegOpierając się na światowych i ogólnopolskich wytycznych dotyczących sposobu leczenia żylaków, wiemy, że najkorzystniej usuwać objawy choroby żylakowej stosując metody małoinwazyjne, z których jedną z najłagodniejszych dla pacjenta oraz najskuteczniejszą, jest metoda laserowego operowania żylaków. Szczególne korzyści uzyskuje się stosując najnowsze technologie laserowe, wykorzystujące lasery o dużej długości fali oraz światłowody nowej generacji. Taki rodzaj zabiegów proponujemy Państwu w Centrum Medycznym doktorA.

Stosując nowoczesne technologie laserowe, zabieg może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, z uniknięciem interwencji anestezjologa i brakiem możliwości wystąpienia istotnych komplikacji związanych ze znieczuleniem. Jednocześnie laserowa operacja żylaków w innowacyjnej modyfikacji nie wiąże się z koniecznością znoszenia istotnego bólu w czasie zabiegu zamykania żył oraz po nim.

przygotowania-do-operacjisala-operacyjna-leczeniezylakowLaserowe usuwanie żylaków polega na zamknięciu światła jednej z głównych żył układu powierzchownego kończyny dolnej za pomocą energii wydzielanej przez światłowód laserowy. Energia ta, głównie w postaci wysokiej temperatury, przekazywana jest do krwi i ściany żyły zmienionej żylakowato i nie działającej prawidłowo.Dzięki oddziaływaniu energii laserowej struktura ściany naczynia ulega takim przemianom, że żyła nieodwracalnie kurczy się, a następnie włóknieje. Po kilku lub kilkunastu tygodniach można ją odnaleźć podczas badania USG w tkance podskórnej jako delikatne pasmo tkanki włóknistej. W wyniku zabiegu, zmieniona żylakowato, niesprawnie działająca i szkodliwa dla przepływu krwi w kończynie, żyła zostaje trwale zamknięta. Inne naczynia układu powierzchownego i głębokiego przejmują jej funkcję w całości, a nieprawidłowe warunki transportu krwi zostają zlikwidowane. Stanowi to podstawę do pozbawienia pacjenta objawów choroby żylakowej. W zależności od potrzeb, ocenianych indywidualnie dla każdego pacjenta, korzystne mogą być dodatkowe zabiegi umożliwiające zlikwidowanie żylaków powstałych z żył dochodzących do zamkniętych głównych pni naczyniowych (żylaki bocznic) – tymi zabiegami mogą być skleroterapia lub miniflebektomia.

 

Jak przebiega laserowe leczenie żylaków?

Żylaki są powszechnym problemem zdrowotnym, który dotyka wielu osób, zwłaszcza w starszym wieku. Medycyna proponuje różne metody leczenia tej dolegliwości, a jedną z najnowocześniejszych jest laserowe usuwanie żylaków. Jak wygląda ten proces?

Czym jest laserowe leczenie żylaków?

Laserowe leczenie żylaków, znane również jako wewnątrzżylna ablacja laserowa (EVLT), to nowoczesna, mniej inwazyjna alternatywa dla tradycyjnej operacji chirurgicznej. Metoda ta polega na użyciu lasera, który emituje energię, powodując podgrzewanie ściany naczynia i ostatecznie zamykając żyłę.

Dla kogo jest przeznaczone leczenie laserowe?

Leczenie laserowe żylaków w Warszawie jest skuteczne i bezpieczne, ale jak każda procedura medyczna, ma pewne przeciwwskazania. Nie jest ono zalecane dla pacjentów z aktywnymi infekcjami, zaawansowaną miażdżycą tętnic obwodowych, zakrzepicą lub zrostami. Jest również niewskazane dla osób z ciężkimi stanami ogólnymi, takimi jak zaawansowana niewydolność serca czy płuc. Kobiety w ciąży i osoby uczulone na środki stosowane do znieczulenia miejscowego również powinny powstrzymać się od tego zabiegu.

Przygotowanie do leczenia laserowego

Przed wykonaniem zabiegu, należy wykonać szereg badań, w tym np. morfologię, stężenie glukozy we krwi, czy nawet poziom elektrolitów. Jeśli pacjent zażywa leki, zwłaszcza te wpływające na układ hormonalny lub krzepnięcie krwi, powinien poinformować o tym lekarza.

Proces zabiegu laserowego

Zabieg rozpoczyna się od nakłucia skóry i umieszczenia wenflonu w żyle, przez który wprowadzany jest światłowód. Laser wytwarza energię, która podgrzewa ścianę naczynia, prowadząc do jej zamknięcia. W trakcie procedury podawany jest środek znieczulający, a cały proces jest kontrolowany za pomocą ultrasonografii.

Co po zabiegu?

Pomimo tego, że zabieg jest mało inwazyjny, istnieją pewne zalecenia pozabiegowe. Pacjent powinien stosować pończochy uciskowe przez 6 tygodni po zabiegu, zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego przez około dwa tygodnie, a także unikać długich podróży samochodem lub samolotem.

Chcąc zatem wykonać laserowe leczenie żylaków w Warszawie, powinniśmy wcześniej skonsultować tę decyzję z lekarzem, który poinformuje nas o ewentualnych przeciwskazaniach do wykonania zabiegu.

Ustawienia

Czcionka
Kontrast